e-mail: ukrsudo@nbi.com.ua
 
     Про Асоціацію
     Члени Асоціації
     Новини
     Об`яви
     Інформація
     Контакти


+1
Начало / Інформація / Діяльність Асоціації / Звіт про діяльність Асоціації за 2016 р.

Звіт про діяльність Асоціації за 2016 р.

ЗВІТ
про діяльність Асоціація суднобудівників України `УКРСУДПРОМ` за 2016-2017 рік

Однією з основних подій 2016 року є те, що Асоціація суднобудівників України «Укрсудпром» (далі) зареєстрована в Державному реєстрі, як неприбуткова організація, з новою редакцію Статуту. Це сталося завдяки фінансовій підтримці члена Асоціації ТОВ «Морське інженерне бюро» та адвокатської компанії «СІ ЕЛ ГРУП», яка на високому рівні в короткі терміни виконала свої договірні зобов’язання.

За звітний період 6 підприємств втратили зв`язок з Асоціацією і були виключені з членів (ПАТ «Океан», ПАТ «УГМК», ПАТ «Чорноморсуднопроект», всі м. Миколаїв; ТОВ ЮК «Верум Лойєрс», ПАТ ЦКБ «Шхуна», всі м. Київ; ТОВ «Завод «ГідрУм», м. Донецьк).

У той же час до Асоціації були прийняті: ПАТ «Зоря-Машпроект», м. Миколаїв; Одеський Національний морський університет, м. Одеса; Юридична компанія «Сі Ел Груп», м. Київ; ТОВ СП «Нібулон» м. Миколаїв.

На 24 травня 2017 року членство в Асоціації мають:
- 10 суднобудівних та судноремонтних підприємств;
- 4 підприємства суднового машинобудування і електроустаткування;
- 5 проектних та науково-дослідних організацій;
- 3 кваліфікаційних товариств;
- 3 вищих учбових закладів;
- 6 інших підприємств і організацій.

Аналіз стану суднобудування України за 2016 рік свідчить, що ми відштовхнулися від дна.
Обсяги реалізованої продукції збільшилися на 13 відс. (1312 млн. грн.) відносно 2015 року.
Майже всі суднобудівні підприємства (окрім АСРЗ) показали чистий прибуток, який у порівнянні з попереднім роком збільшився у 10 разів (119,7 млн. грн.).
Наявні виробничі потужності використовувалися від 12 відсотків («Смарт Мерітайм груп») до 100 відсотків («Нібулон»), інші підприємства від 40 до 80 відсотків.
Побудовано всього 17 плавзасобів:
- CCЗ «Нібулон» побудував 7 суден: п’ять несамохідних суден пр. В200, одне пр.NBL-91 та один несамохідний плавкран пр. С14938 «Нібулоновець»;
- херсонський завод «Палада» здав замовнику з Південно Африканської Республіки 155 метровий композитний залізобетонний док проекту 1760КР;
- Херсонський суднобудівний завод передав замовнику Південному філіалу Адміністрації морських портів багатоцільовий нафтосміттєзбирач «SeaAnt» пр. НМ 440;
- київський завод «Кузня на Рибальському» (колишня «Ленінська кузня») закінчив випробування та передав ВМС України два броньовані катери типу «Гюрза»;
- Київський суднобудівний-судноремонтний завод здав замовнику одне морське гідрографічне судно МЗ-314,
- черкаська суднобудівна верф «Оріон» - п’ять невеличких (до 20 м) земснарядів пр.«DRFC1M»;
- миколаївські суднозаводи «ім. 61 Комунара», «Чорноморський», «Океан», а також Кілійський суднобудівний-судноремонтний завод у 2016 році не побудували жодного судна.

У своїй діяльності Виконавча дирекція керувалася рішеннями зборів, затвердженим планом роботи та Положенням Статуту.
На виконання рішення Загальних Зборів Асоціації Виконавча дирекція підготувала і направила Звернення щодо бачення відродження морської індустрії України учасниками Круглого столу Президенту України П. Порошенку, Прем’єр - міністру України В. Гройсману, Голові Верховної Ради України Парубію А.В.
Крім того, керівництву країни було направлено 17 листів, з них позитивний результат отримано на 5 звернень, на 7 – одержали формальні відповіді, 5 листів залишилися без відповіді.

Протягом 2016 року Президія та виконавча дирекція Асоціації ініціювали та організовували наступні заходи:
1. Разом з фахівцями Національного інституту стратегічних досліджень прийняли участь у розробці нової редакції Морської доктрини України на період до 2035 року.
2. Разом з Мінінфраструктури, Миколаївською облдержадміністрацією, Миколаївським міськвиконкомом, ТОВ “ЕкспоМиколаїв”, Асоціація “Укрсудпром” прийняла участь в організації ХХІ міжнародної виставки «Суднобудування - 2016» 25-27 травня 2016 року. У відкритті виставки приймав участь Президент Асоціації В. Лисицький.
3. Проведено Загальні збори Асоціації 25.05.2016 у м. Миколаєві та 26.12.2016 у м. Києві (онлайн) та 6 засідань Президії Асоціації “Укрсудпром” з них 3 розширених засідання в Одесі (20.10.16), Києві (07.12.16) та Миколаєві (23.03.17), на яких здійснювався контроль за виконанням першочергових заходів щодо відновлення суднобудування, а також приймалися рішення стосовно прийняття нових членів Асоціації, тощо.
4. Організовано Круглий стіл (25.05.2016) на тему `Нова редакція Морської доктрини України – перший крок відродження морської індустрії`, організований Асоціацією суднобудівників України «Укрсудпром», за підтримки Миколаївської облдержадміністрації, провідних асоціацій морської індустрії. Звернення учасників Круглого столу направлено керівництву України.
5. Як співорганізатори прийняли участь 19-20 жовтня у Міжнародній конференції «Развитие рынка транспортных услуг в Украине в условиях интеграции в Европейскую и международную транспортные системы» у м. Одеса. З доповіддю на тему «Морская индустрия Украины. Итоги и перспективы» виступив Президент Асоціації В.І. Лисицький;
6. Разом з Громадською організацією Держрибагентства України та Асоціацією рибалок України проведено Круглий стіл (05.10.2016) на тему: «Перспективи та проблеми використання і оновлення флоту рибного господарства на умовах лізінгу».
7. Всього у 2016 році було прийнято участь у 6 форумах, 4 конференціях, 8 круглих столах, 9 засіданнях (УСПП, Антикризової Ради, громадянської платформи та ін.), 2 урочистих церемоніях. 10 листопада, Лисицький В.І. та Лисенко С.В., як делегати прийняли участь у роботі ХІУ чергового З’їзду Українського союзу промисловців та підприємців.
За цей період було проведено 38 зустрічей з народними депутатами, керівниками міністерств і відомств, асоціацій, громадських організацій. Так, з Асоціацією морських портів України «Укрпорт» підписаний Меморандум про співробітництво.
Налагоджені ділові стосунки з комітетами ВРУ з питань промислової політики та транспорту, Мінекономрозвитком, Мінінфраструктури, Міносвіти, Міноборони, зокрема ВМС ЗС України. Тісно співпрацюємо з УСПП та Торгово-промисловою палатою України.
Про всі ці події більш детально сповіщалося в інформаційних листах до членів Асоціації, а також на сайті sudostroy.com.
На сьогоднішній день практично всі члени Асоціації активно приймають участь у спільних заходах та сплачують членські внески, що свідчить про покращення фінансових можливостей та вселяє надію на відродження морської індустрії.
Головним завданням Асоціації було і залишається створення умов для розвитку морської індустрії та суднобудування зокрема шляхом вдосконалення законодавчої бази. Перш за все необхідно добитися затвердження нової редакції Морської доктрини з подальшим її виконанням. Важливо розуміти, що тільки разом ми зможемо звернути увагу до нашої галузі та переконати відповідних керівників стосовно необхідності створення умов щодо розвитку морської індустрії та суднобудування зокрема.

Виконавчий директор Асоціації “Укрсудпром”
С.В. Лисенко