e-mail: ukrsudo@nbi.com.ua
 
     Про Асоціацію
     Члени Асоціації
     Новини
     Об`яви
     Інформація
     Контакти


+1
Начало / Новини / Звернення учасників Круглого столу

Звернення учасників Круглого столу

ЗВЕРНЕННЯ
учасників Круглого столу
«Морська індустрія – двигун економічного розвитку України»
м. Миколаїв 27 травня 2015 р.

Державні органи влади протягом тривалого періоду часу не приділяють належної уваги розвитку морської могутності. Цим самим створилася реальна загроза економічної та національної безпеки України. Підтвердженням цього є те, що за період незалежності України майже повністю втрачено морський транспортний флот, а судна що залишилися мають вік за 25 років, неконкурентоспроможні на світовому ринку і протягом найближчого часу будуть виведені з експлуатації. Левова частка потоків вантажів через наші порти знаходиться в руках іноземних компаній – Україна втратила вельми вигідну гілку морського транспортного бізнесу.
В особливо важкому стані знаходиться суднобудування. Державні органи влади ігнорують широко відомий успішний світовий досвід регулювання таких комплексів. Не звертається належної уваги на те що основною складовою організаційно-економічного механізму розвитку торговельного мореплавання України є системи економіко-правових відносин по захисту майнових прав судновласників, фінансових інтересів інвесторів і кредиторів та економічних відносин між державою, судновласниками і операторами флоту, щодо встановлення єдиного податку з тони дедвейту, замість системи оподаткування, що існує зараз.
У зв`язку з цим, учасники Круглого столу` Морська індустрія – двигун економічного розвитку України` вважають:

1. Світова морська індустрія, у цілому та морський (водний) транспорт, зокрема бурхливо розвиваються. Це – динамічний та перспективний сектор світового ринку.

2. Україна має доволі потужну морську індустрію, потенціал якої державою використовується незадовільно – щорічно втрачаємо десятки млрд. дол. ВВП.

3. Украй незадовільний стан справ у суднобудуванні та водному транспорті. Не використовується наявний потенціал.

4. Світовий досвід говорить що всі провідні морські держави Світу піднялися до такого високого статусу завдяки активному використанню спеціальних систем регулювання, які належним чином враховують специфіку відтворювального циклу цього сектору світової економіки.

5. Україна має позитивний досвід використання спеціального регулювання, яке було створене у 1999 р. та знищене у 2005 році.

6. Роки занепаду підтвердили необхідність створення спеціальної ринкової вертикально інтегрованої системи регулювання морської індустрії.

7. Ця система має бути:
a. Конкурентоспроможною – надавати українським товаровиробникам регуляторні умови суттєво кращі ніж у провідних морських державах;
b. Мати зрозумілу всім морякам, корабелам, портовикам організаційну структуру;
c. Основна частина цієї системи має бути впроваджена максимум протягом кількох наступних місяців.

На підставі стисло викладених вище проблем, звертаємо увагу керівництва України на необхідність розгляду в терміновому порядку нижченаведених пропозицій.

Учасники Круглого столу вирішили:

1. Підтримати нову редакцію Морської доктрини України (Концепція Морської доктрини України представлена Комітетом Верховної Ради України з транспорту) з урахуванням наданих пропозицій.

2. Для відродження України як морської держави пропонується створити Морську адміністрацію України, як головного регуляторного органу морської індустрії, з підпорядкуванням Кабінету Міністрів України. Врахувати досвід провідних морських держав Світу.

3. Створити постійно діючий колегіальний робочий орган при Президентові України (Координаційна рада з питань розвитку морської індустрії), який має включати представників громадських структур морського напрямку, призначений для розгляду проблем і перспективних завдань комплексу вітчизняної морської індустрії, розвитку національної економіки України.

4. Разом з представниками громадських структур морського напрямку розробити Закон України «Про морську політику України».

5. Створити робочу групу для обґрунтування змін до чинного законодавства щодо покращення економічного та інвестиційного клімату в галузях морської індустрії.
Звернення погоджено з усіма учасниками Круглого столу.

За дорученням учасників Круглого столу

Президент Асоціації «Укрсудпром» В.І. Лисицький